obr4share

New job - new life  

CESTA K ZAMĚSTNÁNÍ A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU

Zde najdete přehled našich akcí a aktivit pro dětské domovy i pro zapojené firmy (případně pro firmy, které se do našeho projektu chtějí zapojit)

 

Kulatý stůl v hotelu Hilton předá mladým lidem pracovní zkušenosti  

 

Nadace Terezy Maxové dětem s podporou platformy Byznys pro společnost uspořádá 29. května kulatý stůl v hotelu Hilton v Praze. Sejdou se zde mladí lidé z dětských domovů a budou společně řešit praktické problémy, které se pojí se vstupem do zaměstnání.

 

„Akce je zajímavá a unikátní především tím, že mladí lidé, kteří prošli projektem New Job New Life a uspěli při získání nového zaměstnání, budou sdílet své zkušenosti s dalšími mladými lidmi, kteří zatím práci hledají a potřebují získat motivaci a rady, na co se mají v rámci získání první pracovní zkušenosti připravit," říká Pavel Kučera, manažer projektu New Job New Life.

 

Setkání se zúčastní i psycholožka, zástupce Don Bosco a zástupci personálního oddělení a kuchyně z hotelu. Cílem je informovat zájemce z dětských domovů o možnosti brigád a zaměstnání. Součástí bude i debata o tom, jak se co nejlépe připravit na nové zaměstnání a co od nich bude zaměstnavatel očekávat.

 

 

Tento pátek prožijí mladí lidé z dětských domovů svůj Demo Den.

Třináct mladých lidí z DD zapojených do projektu New Job New Life navštíví v pátek 16. ledna 2015 brněnskou agenturu AC Jobs, aby zažili svůj Demo Den. 

 

Naučí se vytvořit zajímavý životopis a vyzkoušejí si, jaké to je absolvovat standardní pracovní pohovor. Součástí školení bude i nácvik přiměřeného sebeprosazení se, trénink neverbální komunikace a dávání a přijímaní zpětné vazby.  

 

Firma AC Jobs vyhrála v loňském ročníku soutěže TOP odpovědná firma roku Cenu veřejnosti.